Kontakta oss via telefon eller e-post. E-postadresser skrivs enligt principen fornamn.efternamn@mpbolagen.se. Är du osäker på vem som bör ha ditt meddelande så använd gärna kontaktformuläret som går till oss centralt och lämnas till rätt person för åtgärd.

Säljare per distrikt


Lennart Hallengren

Försäljningschef

Mobil: +46 (0)70-358 01 90
lennart.hallengren@mpbolagen.se


Lars Letterblad

Säljledare
Direkt: +46 (0)383-76 36 06
Mobil: +46 (0)72-221 76 20
lars.letterblad@mpbolagen.se


Kenneth Olofsson

Distriktsansvarig norr

Mobil: +46 (0)70-398 60 20
kenneth.olofsson@mpbolagen.se


Anders Westling

Distriktsansvarig mellan
Mobil: +46 (0)70-694 13 90
anders.westling@mpbolagen.se


Ronnie Lundh

Distriktsansvarig Stockholm
Mobil: +46 (0)72-748 78 88
ronnie.lundh@mpbolagen.se


Thomas Petersson

Säljare Stockholm
Mobil: +46 (0)70-753 70 64
thomas.petersson@mpbolagen.se


Fredrik Larsson

Distriktsansvarig väst

Mobil: +46 (0)70-248 58 39
fredrik.larsson@mpbolagen.se


Laban Lundberg

Distriktsansvarig öst
Direkt: +46 (0)383-76 36 14
Mobil: +46 (0)70-642 73 90
laban.lundberg@mpbolagen.se


Rickard Leander

Distriktsansvarig syd

Mobil: +46 (0)70-602 46 05
rickard.leander@mpbolagen.se


Viktor Karlsson

Säljare väst/syd
Mobil: +46 (0)70-219 61 50
viktor.karlsson@mpbolagen.se

Innesäljavdelning


Anders Karlsson

Marknadschef
Direkt: +46 (0)383-76 36 12
Mobil: +46 (0)70-696 36 12
anders.karlsson@mpbolagen.se


Susanne Sixtensson

Order
Direkt: +46 (0)383-76 36 11

susanne.sixtensson@mpbolagen.se 


Peter Fuchs

Teknisk Innesäljare
Direkt: +46 (0)383-76 36 09

peter.fuchs@mpbolagen.se


Marcus Gunnevik

Teknisk Innesäljare
Direkt: +46 (0)383-76 36 10

marcus.gunnevik@mpbolagen.se

 


Johannes Nordlund

Teknisk Innesäljare
Direkt: +46 (0)383-76 36 05

johannes.nordlund@mpbolagen.se

Försäljning internationellt


Ulf Birath

Exportchef
Direkt: +46 (0)383-76 36 13
Mobil: +46 (0)70-830 33 03
ulf.birath@mpbolagen.se

Samarbetspartners Europa


Stagobel Electro

Belgien
www.stagobel.be
Direkt: +32 (0)9 381 85 00
info@stagobel.be


Lemvigh Müller

Danmark
www.lemu.dk
Direkt: +45 (3)695-5555
kundeservice@lemu.dk


Ensto

Estland, Finland, Ryssland
www.ensto.com
Direkt: +358 204 76 21
ensto@ensto.com


Reykjafell

Island
www.reykjafell.is
Direkt: +354 (0)588 60 00 
reykjafell@reykjafell.is


Energy Group

Lettland
www.energygroup.lv
Direkt: +371 67281291
eriks@energygroup.lv


Swelbalt

Litauen
www.swelbalt.lt
Direkt: +370 46 300 100
info@swelbalt.lt


Elis Elektro

Norge
www.eliselektro.no
Direkt: +44 (2)290-5670
post@eliselektro.no